Taki darmowy album online to same zalety, dlatego zanim pokażę Ci jak z niego korzystać przedstawię Ci je a Ty możesz zastanowić się czy jest to rozwiązanie także i dla Ciebie. Ale zanim zacznę zerknij na album pokazowy, który znajduje się tutaj.

Internetowy album na linku – zalety:

1. Wysyłasz zdjęcia tylko raz

Średnio raz tygodniu robisz dziecku zdjęcie roku i masz ochotę wysłać je bliskim? Nachodzą Cię jednak myśli, że może robisz to za często, może tę kuzynkę czy koleżankę tak naprawdę wcale te fotki aż tak nie interesują. Może reaguje pozytywnie tylko dlatego, że Cię po prostu lubi? W takiej sytuacji album online jest naprawdę super rozwiązaniem. Link do albumu wysyłasz tylko raz, a zdjęcia dodajesz do niego kiedy tylko chcesz. Każdy zainteresowany może do niego zajrzeć w każdej chwili a nawet w pobrać zdjęcie!

2. Chmura

Kiedyś przypadkiem usunęłam z dysku przenośnego zdjęcia z wakacji. Gdyby były na komputerze trafiłyby do kosza skąd mogłabym je jeszcze wyciągnąć. Jednak skasowane z zewnętrznego dysku zniknęły bezpowrotnie. Było mi bardzo przykro, ale to tylko wakacje. Nie chcę jednak nawet myśleć co bym czuła, gdybym np. straciła zdjęcia z pierwszego roku życia mojego dziecka. Dzięki albumowi online nawet jeśli przytrafi mi się taki nieszczęśliwy wypadek moje ulubione zdjęcia synka i tak będą bezpieczne.

3. Selekcja

Też masz tak, że robisz 10 zdjęć dziecku ale wybierasz tylko jedno, to najlepsze? Obrabiasz, przycinasz, wysyłasz dziadkom, ale pozostałych 9 i tak nie masz serca skasować? Dzięki temu w Twoim telefonie czy na komputerze powstają opasłe archiwa, do których boisz się zaglądać bo ogrom zdjęć tak Cię przytłacza. A w takim albumie online masz tylko same ulubione, wyselekcjonowane fotki. Dzięki temu nie musisz przekopywać się przez bezkres dysku za każdym razem gdy masz ochotę sobie troszeczkę powspominać.

4. Cena

Niżej opisany darmowy album online naprawdę jest bezpłatny, aczkolwiek jeden użytkownik może założyć w nim maksymalnie 5 albumów ale w każdym naprawdę sporą ilością zdjęć.

Darmowy album online na linku, który polecam i z którego korzystam

Korzystam z www.myalbum.com od 3 lat i nigdy jeszcze nie miałam z tą stroną żadnego problemu. Może nurtować Cię pytanie: no dobra, ale gdzie jest haczyk? Czemu to jest za darmo, co z tego mają? Przecież serwer, na który wgrywam moje zdjęcia ktoś musi utrzymywać. Otóż My Album udostępnia miejsce na Twoje albumy a w zamian może ponamawiać Cię (zupełnie nienachalnie) do skorzystania z jego innych usług, jak drukowanie fotoksiążki. Tego, zakładam, nie będziesz jednak robić, no bo kto w Polsce by drukował fotoksiążki w USA?

Zakładanie konta

Wystraczy, że otworzysz myalbum.com a potem klikniesz REGISTER, czyli rejestruj. Następnie wpisujesz swoje dane i maila. Najłatwiej jest, jeśli masz konto na Facebook lub Gmail, wtedy wystarczy zalogować się i kliknąć Facebook lub Google. Wybierz opcję FREE i włala, jesteś już użytkownikiem My Album.

Tworzenie albumu krok po kroku na telefonie

1. Zaloguj się

2. Kliknij “New Album”

3. Wybierz opcję “Online album – Free” i kliknij na dole “choose photos/videos” (tzn. Wybierz zdjęcia/filmy)

4. Wybierz zdjęcie na okładkę tego albumu z telefonu (po wybraniu zdjęcia zacznie się ono ładować do albumu, zobaczysz wtedy jakiś obrazek a na dole pasek postępu)

Uwaga: jeśli po wybraniu “choose photos” telefon pokazuje Ci jedynie ostatnie zdjęcia poszukaj czy gdzieś z boku nie masz opcji “albumy” lub “obrazy” gdzie w folderach pozapisywane są inne Twoje zdjęcia. Warto pamiętać, że jeśli zdjęcie zostało przerobione w jakiejś aplikacji to ta apka utworzy sobie własny folder i tam będzie zapisywać zdjęcia, nie w galerii zdjęć z aparatu.

5. Wpisz tytuł albumu (i podtytuł jeśli chcesz). Potem bedziesz mogła go zmienić.

6. Zdjęcie, które wybrałaś na okładkę jest równocześnie pierwszym zdjęciem w Twoim albumie. Aby dodać kolejne kliknij w kropki menu w prawym górnym rogu i wybierz “add photos/videos” (tzn. Dodaj zdjęcia/albumy)

W tym samym miejscu możesz np. edytować nazwę albumu (edit).

załóż darmowy album online

Kasowanie zdjęć

zdjęcia skasujesz w menu oznaczonym ołówkiem.

Udostępnianie albumu

Do udostępniania albumu służy ikonka “share” (3 połączone kółeczka, obok wózka zakupowego). Kliknij w nią i po prostu skopiuj link. Teraz możesz wysłać go do znajomych. Po otworzeniu linka zobaczą tylko ten album, pozostałe nie. Każde dodane zdjęcie będzie aktualizowane także pod tym linkiem, więc zawsze będą na bieżąco.

Mam nadzieję, że to użyteczne rozwiązanie jakim jest darmowy album online przypadło Ci do gustu! Chcesz, aby zdjęcia, które do niego wrzucisz były kolorystycznie spójne? Tutaj pokazywałam, jak wybrać i nakładać ten sam filtr na kolejne zdjęcia.

One thought on “Darmowy album online na linku, który możesz łatwo przesłać bliskim”

  1. Rewelacja! Sama mam z tym problem, że ktoś mnie prosi o zdjęcie i wtedy buszuje po telefonie jak szalona – a tak wszytsko w jednym miejscu! Dzięki, dzięki, dzięki ♥️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *